تشخیص زغال خوب

تشخیص زغال خوب مانند زغال لیمو ، زغال کبابی، زغال بلوط، زغال سیب و پسته که انواع مختلف زغال هستند راه و روش خاصی دارد و شامل مواردی است که به آن اشاره خواهیم کرد.

افراد مصرف کننده بیشتر از زغال لیمو  و زغال کبابی استفاده می‌کنند. انواع زغال‌ در ماده ی اولیه ی آن و شیوه ی ساخت و تهیه شامل گونه های متفاوتی هستند. در تمام نقاط  ایران با توجه به نوع جغرافیای مختلف و آب و هوای متفاوت و  همچنین چوب‌ آن اقلیم، نوع ایجاد و تولید زغال گوناگون می باشد.

زغال کبابی

تست اولی که فرد مصرف‌کننده پیش از خرید باید انجام دهد، فشار انگشتان خویش به زغال بسته‌بندی شده است تا بتواند ریز بودن یا درشت بودن آن را تشخیص دهد. زغال کبابی مرغوب درخشنده و براق است و ساخت و  تولید آن به طور کامل انجام گرفته است و اصلا خام نمی باشد. ایجاد جرقه در این نوع زغال به دو دلیل است. اولا زغال  نباید خاموش شود تا مصرف کننده مجبور شود آن را باد بزند. ثانیا زغال تولید شده نباید خرده ریز و حالت پوکی داشته باشد.

زغال چوب لیمو

زغال لیمو، سیاه و بسیار یک دست و بدون شکاف است. در ساخت و تولید این نوع زغال علاوه بر دمای بالا و حرارت، فشار حرارتی زیادی برای افزایش کیفیت زغال لازم می باشد و این عامل به طراحی کوره و قدرتمند بودن نوع طراحی بستگی دارد.

زغال قلیانی و لیموی شکسته شده، در بازار به دلیل حساسیت بالا با کاهش شدید قیمت همراه می باشد. زغال خام به این معنی است در هنگام مصرف، دود و بوی زیادی به همراه داشته باشد و تنها دلیل خام نبودن آن رنگ سیاه و براقش نیست. یعنی رنگ زغال سیاه است ولی چون دارای دود و بو است پس خام می باشد.

یکی از طرق تشخیص زغال لیموی مرغوب از زغال نامرغوب این است که به زیر پوست زغال لیمو توجه کنید ، وقتی که خط باریکی از رنگ قهوه ای روی زغال باشد این علامت نامرغوبی آن است.